Armia miliona kobiet

07:22:00 aldia 25 Komentarze

Październik jest w Polsce miesiącem walki z rakiem piersi. Arcadia kobiet będzie Wam przez cały ten czas przypominać o narastającym problemie i namawiać Was do profilaktycznych badań.

Będziemy przełamywać lęk i razem wspólnymi mam nadzieję siłami, opowiadać, wspierać i zyskiwać spokój o własne zdrowie.Powstała już cztery lata temu kampania w Stanach Zjednoczonych moim zdaniem wciąż jest aktualna na całym świecie. Sznur wykonany z połączonych różowych biustonoszy to jedna ze zwycięskich wizji filmowych, która ma zbudować "armię miliona kobiet" walczących z rakiem piersi. Odwołuje się do poczucia solidarności i wspólnotowej siły.
Nie posługuję się jeszcze językiem angielskim, jednak do niektórych filmików nie potrzeba nawet słów, by zrozumieć jego przesłanie...
Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Wczesne wykrycie zwiększa szanse na wyleczenie, ale - jak informuje Światowa Organizacja Zdrowia - w krajach biednych i średniozamożnych rak jest diagnozowany w późnym stadium rozwoju. Nie czekaj na raka, idź do lekarza!

25 komentarzy:

 1. Ja jestem wśród osób zagrożonych, od strony mojej babci wszyscy na raka umierają a kobiety na raka piersi (wraz z moją babcią), raz w roku robię badania w klinice genetycznej, nie ma co ,- mam dla kogo żyć ;) Bardzo fajna i jakże potrzebna akacja!!!!! A my z dziewczynkami wczoraj ciasteczka wstążeczki piekłyśmy, ale nie różowe ;( (tylko foremka była różowa)!!!! Pozdrawiam Cię mocno!

  OdpowiedzUsuń
 2. I bardzo dobrze robisz ja nawet pracowałąm w takiej instytucji wiele mi to nie dało finansów więc zrezygnowałm ale akcja jest pozytywna pozdrawiam Maria

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mądrze napisane. Trzeba mówić o tym głośno bo problem może dotknąć każdego z nas. U nas w rodzinie (odpukać!) zagrożenia nie wykryto, co nie zmienia faktu że od kiedy pamiętam mama podsuwała mi pod nos instrukcje do samodzielnego badania. Niedługo moja kolej!

  miłego dnia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Badam się systematycznie mammografią, i mam nadzieję, że ustrzegę się przed najgorszym. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. popieram w 100% trzeba o tym mówić i pisać, a przede wszystkim się badać!
  bardzo fajnie, że o tym napisałaś

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie, że o tym mówisz/piszesz, bo to wciąż w niektórych miejscach jest temat tabu
  Buziaki :-*

  OdpowiedzUsuń
 7. Mądry post popieram i pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Akcja zasługuje na poparcie:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo podoba mi się Twój blog i poruszane tematy. Jestem za!

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziękuję. Cieszę się, że temat nie jest dla Was (jak pisze w komentarzu wyżej Magda) tabu. Doskonale wiem, że milej jest czytać o pięknej jesieni, miłości, uroczych miejscach, wnętrzach... Tylko, czasem potrzeba przystanąć na chwilę i zastanowić się: wokół jest tak wiele cierpiących z powodu choroby kobiet, dlaczego ja miałabym być tą, której nigdy nic nie dotknie? Zwolnienia od raka nikt na świecie nie dostał. On czyha, podobno w każdym z nas. Choć nie lubię tego stwierdzenia i wolę mówić, że czyha za rogiem. Grunt, to zamknąć w porę przed nim drzwi.

  OdpowiedzUsuń
 11. Słusznie. Ja się badam co roku. Pilnuję też wszystkich koleżanek. Na szczęście coraz mniej pań postrzega to jeszcze w kategoriach wstydu.
  Babeczki, dbajcie o siebie!
  Aldi

  OdpowiedzUsuń
 12. Trzeba badać się samemu i przypominać innym! Nigdy nie wiadomo kogo spotka nieszczęście. Ostatnio niestety Mamę mojej dobrej koleżanki :(

  OdpowiedzUsuń
 13. To bardzo ważny temat. Ja uważam również powinniśmy się badać i przed tym nie uciekać. Dziękuję za ten post. Ściskam Cię kochana

  OdpowiedzUsuń
 14. Potwierdzam, wczesne wykrycie pomaga. Sama przez to przeszłam i skończyło się dobrze, teraz tylko regularne kontrole i tak od kilkunastu lat. Jest ok :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Akcja warta przypominania! Pozdrowienia
  Ps. Badam się, a co!:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Piękna akcja!Popieram!!!
  Ze względu na torbiele, które posiadam kontroluję się u onkologa 2x w roku.Zachęcam wszystkich (panów również) do regularnego badania się ;)
  buziak

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo popieram. sama badam się regularnie i wszytskich tez zachęcam .

  OdpowiedzUsuń
 18. Popieram z całego serca!!! Wiosną przeszłam niezły stres, badania na szczęście wykluczyły raka, ale myśli miałam straszne... KOBIETY BADAJCIE SIĘ REGULARNIE!!!

  OdpowiedzUsuń
 19. Czasem warto podpytać bliskie nam kobiety: "a Ty kiedy ostatni raz się badałaś?"
  Nigdy nie wiadomo, komu możemy "drobnostką" uratować/przedłużyć życie...

  OdpowiedzUsuń
 20. Dziękuję za miły komentarz:).
  Podoba mi się twój blog, poruszasz w nim szereg bardzo ważnych tematów, na pewno będę tu częstym gościem :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Fajnie, ze takie akcje są nagłaśniane. Przecież chodzi o nasze życie i zdrowie:-)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 22. ja tez goraco namiawiam na profilaktyczne badania ,
  cieszę się że jest nas więcej :-)
  pozdrawiam cieplutko :-)

  OdpowiedzUsuń
 23. Uważam że takie akcje trzeba nagłaśniać jedno badanie może uratować życie nie jednej kobiecie.

  OdpowiedzUsuń
 24. Masz rację, przede wszystkim profilaktyka i świadomość zagrożeń, wystarczy się badać, sprawdzać, a takie akcje na pewno nagłaśniają temat.

  OdpowiedzUsuń
 25. Dziękuję Wam za poparcie! I oby było nas jak najwięcej!

  OdpowiedzUsuń

Twój głos ma znaczenie :)