Życie w rytmie slow

13:29:00 aldia 45 Komentarze

Wolniej znaczy lepiej. Zasady, które wyznaję zgodne są z ideą "slow life". Codziennie staram się wyłapać chwilę radości i spokoju by nie dać się porwać tempu, jakie narzuca nam współczesne życie...


Podążam swoją drogą.
Nie obchodzi mnie, jak robią to inni. Dlaczego i po co pędzą. Pracują ponad normę, kupują coraz to nowe rzeczy, wydają na coś tam pieniądze... To ich metody uszczęśliwiania. Ja schodzę im z drogi. Do przebycia mam swoją, własną.

Odczuwam wdzięczność. 
Rano i wieczorem dziękuję za wszystko, czym los mnie obdarował. Za wszystkich wspaniałych ludzi, którzy stają na mej ścieżce, za wszystkie przejawy dobroci i serdeczności.

Jestem wolna.
Jest tyle do zdobycia! Nie tracę czasu na zamartwianie się rzeczami, które dzieją się bez mojego wpływu... Mogę wyjść na powietrze. Doświadczyć deszczu, upału, wiatru, zimna... to największa nagroda. Mogę robić, co chcę...

Łapie oddech.
Nie jest łatwo, jak wielu z nas. Szukam tej krótkiej chwili. Po przebudzeniu nie planuje daleko, myślę tylko, jaki będzie dziś dzień. Chcę by był wart zapamiętania.

Dostrzegam maleńkie rzeczy.
Te najmniejsze drobnostki szczęścia mają największy wpływ na nasze życie. Czy jest coś milszego, niż uśmiech bliskich osób?

Dzisiaj tworzę przyszłość.
Nie oglądam się za siebie. Było i minęło. Piękne wspomnienia chowam do kolekcji w mojej głowie. Złe odrzucam, nie rozpamiętuję. Przede mną nowa droga, nowy wschód, nowy dzień....

Spróbuj zasmakować życia w wolniejszym tempie, a przekonasz się, ile dzięki temu doświadczysz...45 komentarzy:

 1. Cieszę się że odnalazłaś swój słów rytm, tocudowne jak piszez o swoim życiu. I tak wiele zależy tylko od nas samych. Drobne rzeczy, uśmiech, rosa na trawie, kwiaty to wszystko jest takie ważne...
  Pozdrawiam Martita

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mądrze napisane :)
  Miłego powolnego weekendu ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. mozna by powiedzieć że napisałać wspaniałe przykazania do tego jak mądrze żyć i łapać każdą wspaniałą chwilę całymi garściami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie daleko do tej ideologii, ale coś poniekąd jest i u mnie... pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. I tak powinno się podchodzić do życia...
  ściskam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Święte słowa, pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Już jakiś czas temu zaczęłam właśnie w taki sposób pochodzić do życia i jestem o wiele szczęśliwsza :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetnie napisane tylko mi tak trudno to realizować.Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
 9. Proste, uniwersalne prawdy. Niby o nich wiemy, ale na co dzień trudno im dotrzymać kroku. Tak trzymaj :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo podoba mi się to Co napisałaś, jest to prawdziwa kwintesencja życia.
  Każda z nas powinno czerpać z Ciebie przykład. Pięknie !!!
  Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jednym dobrze się żyje powoli, inni wolą intensywne życie, kiedy dużo się dzieje w ich życiu. Wszystko zależy od naszych upodobań.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Czasem chciałabym zaszyć się mojej przytulnej mysiej chatce i zwolnić bieg, ale chyba nie potrafię.

  OdpowiedzUsuń
 13. Cieszę się, że do tak wielu z Was przemawiają te słowa :) Serdecznie Was pozdrawiam i zachęcam do wdrażania w życie :).

  OdpowiedzUsuń
 14. Ogródek, hafty i moje zwierzęta - tyle wystarczy do szczęście :) No... może jeszcze czasem podróż w poszukiwaniu wiatraków ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. i tu się całkowicie z Tobą zgodzę... w całej rozciągłości tematu...
  też tak mam
  pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Jak to dobrze, że po modzie na wyścig szczurów, coraz więcej osób dostrzega potrzebę zwolnienia, korzystania z każdej chwili. Że coraz więcej osób stwierdza, że gonienie za dobrami wszelkiego rodzaju, to gonienie za własnym ogonem. A życie ucieka! Nie dajmy się :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 17. Wsrod tego calego pedu i stresu, jaki ostatnio zagoscil w moim zyciu, przeczytanie tego postu spowodowalo u mnie chwile spokoju i za to bardzo Ci dziekuje :):*

  OdpowiedzUsuń
 18. Dokad pedza ci ludzie w miastach, po co i dla kogo...Miejski wyscig szczurów.

  OdpowiedzUsuń
 19. Zwolnić. zwolnic, nie kazdy to potrafi ale chyba kazdy powinien. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 20. Również staram się żyć zgodnie z tą ideą , dlatego wyprowadziłam się na wieś gdzie czas płynie jeszcze wolniej. Jak jestem wkur.... ona robię wypad na swoją łąkę i jestem tam ja i natura ... nic więcej nie trzeba . Żyj pięknie Arkadio i łap wszystkie wolne chwile.

  OdpowiedzUsuń
 21. Dziękuję dziewczyny! Cieszę się, że potraficie cieszyć się każdym dniem i odnajdywać w życiu "ten moment" :) Pozdrawiam Was gorąco!

  OdpowiedzUsuń
 22. Życie w tempie slow jest naprawdę warte zachodu, choć nie zawsze potrafimy zwolnić. Miło poczytać o tym u Ciebie. Piszesz tak lekko i tak radośnie! Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 23. Bardzo chciałabym konsekwentnie, dzień o dniu żyć według tych zasad, które wymieniasz. Niby takie są proste, ale tak łatwo się o nich zapomina..
  Aldio, bardzo motywujący post:)

  OdpowiedzUsuń
 24. A ja chyba pod Twoim postem mogę się podpisać z czystym sumieniem - jako osoba żyjąca według podanych przez Ciebie zasad:)
  I to wcale nie jest takie trudne:)

  OdpowiedzUsuń
 25. Ojjj, z tym wolniejszym tempem życia to u mnie ostatnio marnie. Chciałabym, ale ciężko jest. Laura, budowa, dom, Laura, budowa, dom. I tak cały czas. Ciągle w biegu. Wiem, że to źle, ale no nie wiem, da sie wolniej???? :)
  Pozdrawiam Cię Aldi!

  OdpowiedzUsuń
 26. Powinnam wydrukować i powiesić na ścianie te zasady,bo ostatnio znów za bardzo się rozpedziłam. Czas zwolnić. Dziękuję za przypomnienie i pozdrawiam serdecznie😊

  OdpowiedzUsuń
 27. Powinnam wydrukować i powiesić na ścianie te zasady,bo ostatnio znów za bardzo się rozpedziłam. Czas zwolnić. Dziękuję za przypomnienie i pozdrawiam serdecznie😊

  OdpowiedzUsuń
 28. Niby tylko teoria, ale warto się starać. To zestawienie to taki przypominacz, co jest ważne. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 29. Chciałabym umieć "Żyć wolniej" ale im dłużej żyję tym wszystko jest szybciej, więcej i mocniej. Tak mocno, że człowiek rzeczywiście się zapędza. Wydrukuję sobie chyba Twój post!

  OdpowiedzUsuń
 30. Cieszę się dziewczyny, że niektórym z Was udaje się ta "sztuka", a inne czują się zainspirowane :) :) Pozdrawiam Was gorąco!

  OdpowiedzUsuń
 31. Bardzo mądre podejście. Przede wszystkim nie gubi się wtedy siebie. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 32. Piękne refleksje. Życzę Ci samych pięknych wschodów słońca.

  OdpowiedzUsuń
 33. Świetnie napisane!
  Pozdrawiam, Marta

  OdpowiedzUsuń
 34. To wszystko nie takie proste. Przecież każdy co jakiś czas stara się przyhamować, zwolnić...ale potem dalej gnamy. Takie jakieś życie się zrobiło...

  Pozdrowienia zostawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 35. Wspaniałe refleksje.
  Cieszę się każdym dniem.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 36. Postępuję podobnie, mam takie same wyznaczniki, nie rozpamiętywać, nie gnać za niczym i brać co jest tu i teraz, no i cieszyć się małymi rzeczami.Czytałam o slow life w brulionach Mimi i Zorkiego, są wspaniałe, serdecznie polecam :-) http://zoe.decostyl.pl/ Pozdrawiam cieplutko ;-)

  OdpowiedzUsuń
 37. Na pewno zerknę. Cieszę się, że podzielacie moje refleksje, wdrażając je w życie... Pozdrawiam Was wszystkich gorąco.

  OdpowiedzUsuń
 38. Tak, ja też już pomału wcielam te zasady w życie. Ale do tego też trzeba dorosnąć, czegoś doświadczyć wcześniej, żeby potem móc powiedzieć, zmieniam to, bo tak dłużej nie można... Nie jest prosto zrobić pierwszy krok i zmienić całkowicie swoje szybkie życie. Ale warto to zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 39. Podpisuję się obiema rękami i życzę wszystkim takiego podejścia! Pozdrawiam serdecznie ;))

  OdpowiedzUsuń
 40. Staram się źyć podobnie. Nie zawsze się udaje, jednak jestem bliżej niż dalej:)

  OdpowiedzUsuń
 41. Moje marzenie! Obiecuję sobie, że po wakacjach zwolnię.

  OdpowiedzUsuń
 42. Zawsze mamy wybór jak żyć. Praca i obowiązki wkrecają nas w swoiste tryby. Trzeba determinacji i konsekwencji żeby pozostać w zgodzie ze sobą. Fajnie piszesz będę do Ciebie zaglądać. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 43. Dziękuję dziewczyny, miło czytać. Powodzenia :), trzymajcie się ciepło!

  OdpowiedzUsuń

Twój głos ma znaczenie :)